Tyrėjai nulaužė Tinder, OkCupid ir kitas pažinčių programėlės

TINDER | Rask simpatijų. Bendrauk. Susitik. Modernios pažintys.

Saugumo tyrėjai atskleidė gausybę klaidų populiariose pažinčių programėlėse, tokiose kaip Tinder, Bumble ar OkCupid. Naudodami tiek paprastus, tiek sudėtingus įrankius, Kaspersky Lab tyrėjai teigia, kad jie galėjo išsiaiškinti vartotojų vietos duomenis, tikrus vardus ar prisijungimo informaciją, o taip pat susirašinėjimo istoriją ir net informaciją, kokių narių profilius jie peržiūrėjo. Tyrėjų teigimu, tai didina vartotojų pažeidžiamumą  šantažo ar persekiojimo atveju.

Tyrėjai ištyrė devynių pažinčių programėlių iOS ir Android versijas. Norėdami gauti slaptus duomenis jie pastebėjo, kad įsilaužėliams iš tikrųjų nereikėjo įsiskverbti į pažinčių programėlių serverius. Dauguma programėlių turėjo minimalų HTTPS kodavimą, o tai palengvino prieigą prie vartotojų duomenų.

Buvo ištirtos Tinder, Bumble, OkCupid, BadooMamba, Zoosk, Happn, WeChat ir Paktor iOS bei Android programėlių versijos.

Akivaizdu, kad nebuvo tirtos pažinčių programėlės homoseksualiems vyrams, tokios kaip Grindr ar Scruff, kuriose pateikiama ir tokia slapta informacija, kaip ŽIV statusas ar seksualiniai pomėgiai.

Paprasčiausias pirmas pažeidimas buvo tai, kad vartotojai patys atskleidžia daug informacijos apie save. Didžiausia pažeidimo galimybė fiksuota Tinder, happn ir Bumble. 60 proc. tikslumu tyrėjai galėjo pasinaudoti įvardinti darbo ar išsilavinimo informacija ir sulyginti tai su kituose socialiniuose tinkluose esančiais profiliais. Nepaisant to, kiek privatumo suteikia programėlė, bendrauti su vartotojais pavyksta per kitus mažiau saugius socialinius tinklus, o tai suteikia galimybę sukurti netikrą profilį vien tam, kad siųsti žinutes vartotojams iš kitų tinklų.

Vėliau tyrėjai atrado keletą programėlių, kuriose buvo galima išnaudoti vietovės nustatymo klaidas. Įprasta, kad pažinčių programėlės nurodo buvimo vietą remiantis atstumu nuo to vartotojo, tačiau programėlės neturėtų rodyti tikrosios jo buvimo vietos. Tyrėjai programėlėms pateikė neteisingus vietovės duomenis ir taip nustatė vartotojų buvimo vietą pagal besikeičiantį atstumą. Tyrėjų teigimu, Tinder, Mamba, Zoosk, Happn, WeChat ir Paktor yra pažeidžiamos.

Sudėtingiausias pažeidžiamumas buvo stulbinantys. Tinder, Paktor ir Bumble Android versijos bei Badoo iOS versija siuntė nuotraukas nešifruotu HTTP, o tai suteikė galimybę tyrėjams tai išnaudoti ir pamatyti kokius profilius vartotojai peržiūrėjo ir kokias nuotraukas jie spaudė. Panašiai ir Mamba iOS versija prisijungdavo prie serverio nekoduotu HTTP protokolu, o tai tyrėjams suteikė galimybę gauti vartotojo informaciją, įskaitant prisijungimo duomenis, o tai leido prisijungti prie programėlės ir siųsti žinutes.

Plačiau apie tai galite perskaityti Secure List straipsnyje.

Google Play pažinčių programėlių 2016 metų gruodžio reitingo atnaujinimai

Tinder

Dar vieną mėnesį atnaujintame populiariausių Google Play pažinčių programėlių Lietuvoje reitingo lydere išlieka pažinčių programėlė Tinder. Tačiau jau antroje vietoje fiksuojamas pasikeitimas, į kurią po 4 mėnesių pertraukos sugrįžta pažinčių programėlė Badoo.

Didžiausią augimą reitinge demonstruoja lietuviška pažinčių programėlė Ieskok, kuri kyla iš 7 į 4 vietą. Tuo tarpu kita lietuviška pažinčių programėlė DarniPora demonstruoja didžiausią kritimą žemyn.  Ši programėlė krenta per 7 pozicijas į 13 vietą.

Šio mėnesio reitingas pasipildė keturiomis naujomis programėlėmis. 22 vietoje debiutuoja homoseksualiems ir biseksualiems vyrams skirta programėlė Grindr. Pažinčių programėlė Sapio, kuri vienodai vertina tiek fizinį, tiek intelektinį patrauklumą, debiutuoja 23 vietoje. 24 vietoje fiksuojame dar vienos pažinčių programėlės gėjams Hornet sugrįžimą į populiariausių sąrašą po mėnesio pertraukos.

O populiariausių programėlių sąrašą užbaigia naujiena iš Lietuvos kūrėjų. Pažinčių žaidimas Velvet debiutuoja 25 vietoje.

iOS pažinčių programėlių 2016 metų lapkričio reitingo atnaujinimai

Tinder

Atnaujintame populiariausių iOS pažinčių programėlių Lietuvoje reitinge lydere ir toliau išlieka pažinčių programėlė Tinder. Savo poziciją taip pat išlaiko ir antroje vietoje esanti Badoo programėlė.

Pirmasis pasikeitimas fiksuojamas trečioje vietoje, į kurią iš ketvirtosios kyla The Game by Hot or Not. Tai aukščiausia šios programėlės pozicija reitingo istorijoje.

Didžiausią šuolį į viršų reitinge demonstruoja pažinčių programėlė turtingiems ir sėkmingiems Luxy. Ši programėlė kyla per 14 pozicijų į 10 vietą. Tai yra aukščiausia programėlės vieta reitinge per visą jo istoriją.

Tuo tarpu didžiausias kritimas žemyn fiksuojamas programėlės homoseksualiems ir biseksualiems vyrams Grindr reitinge. Ši programėlė krenta per 6 pozicijas į 13 vietą.

Tarp šio mėnesio populiariausių programėlių yra ir 5 naujos programėlės, kurių nebuvo praėjusio mėnesio reitinge. Aukščiausią poziciją demonstruoja 12 vietoje esanti astrologija paremta pažinčių programėlė Align. Ši programėlė per visą reitingų istoriją jame pasirodė pirmą kartą. Kitos reitingo naujienos MiuMeet, SayHi, Firstmet ir Qeep užima atitinkamai 22-25 reitingo pozicijas.

iOS pažinčių programėlių 2016 metų rugpjūčio reitingo atnaujinimai

Tinder

Atnaujintas populiariausių iOS pažinčių programėlių reitingas pagal 2016 m. rugpjūčio mėnesio duomenis.

Lyderės pozicijas išlaiko pažinčių programėlė Tinder. Antrąją poziciją nuo šiol užima daugiau nei 200 mln. vartotojų jungiančio socialinio tinklo Badoo programėlė. Ji kyla iš 4 pozicijos. Ankstesniame reitinge antroje pozicijoje buvusi Twoo programėlė krenta per 3 pozicijas ir dabar užima penktąją poziciją.

Didžiausias augimas fiksuojamas pažinčių programėlės ieškantiems rimtos antros pusės Darnipora.lt bei homoseksualiems ir biseksualiems vyrams skirtos programėlės Grindr pozicijose. Jos kyla per 8 pozicijas atitinkamai į 6 ir 10 vietas. Tuo tarpu didžiausias kritimas fiksuojamas iš 13 į 20 vietą krentančios programėlės OkCupid reitinge.

Reitinge fiksuojame ir keletą naujų programėlių, kurios pateko tarp 25 populiariausių programėlių. 13 vietoje esanti Mint sugrįžta į reitingą po to kai iš jo buvo iškritusi liepos mėnesį. Pažinčių tinklas lesbietėms ir biseksualioms moterims SCISSR reitinge užima 17 vietą. Tai yra pirmasis kartas, kai ši programėlė pateko tarp 25 programėlių.

Įkvepiančių vienišių bendruomenė The Inner Circle debiutuoja 19 pozicijoje, per pažįstamus pažinčių padedanti ieškoti Hinge 21 pozicijoje. Apjungianti populiariausių programėlių savybes Clover fiksuojame 22 vietoje. 23 ir 25 vietose atitinkamai randame Paktor ir Huggle programėles.

Iš populiariausiųjų sąrašo iškrito gėjų pažinčių programėlė PlanetRomeo, kurios pavadinimas pakeistas į Romeo. Dar vienos gėjams skirtos programėlės Hornet reitingas mažėja – tarp populiariausių jos taip pat nebematome. Taip pat tarp 25 populiariausių programėlių nebematome eHarmony, LuxyFriendable, Flirt bei POF.

Kokias programėles jūs naudojate? Kokias esate bandę ir nebenaudojate?

Tinder kelia bylą 3nder

Tinder

Tinder, kuri teigia, kad du yra kompanija, o trys jau minia, pradėjo teisinę kovą sunaikinti programėlę 3nder, kuri skirta poligamiškoms poroms ir jų potencialiems partneriams.

Tinder, kurią valdo pasaulinė pažinčių verslo kompanija Match Group, kaltina 3nder prekinio ženklo pažeidimais.

Ji nori, kad jų konkurentė nutrauktų veiklą ir pašalintų informaciją internete, kuri kelia painiavą tarp dviejų programėlių. Teigiama, kad toks panašumas suteikia 3nder „nesąžiningą privalumą“.

Tačiau 3nder į tai reagavo neįprastu būdu ir pakvietė savo vartotojus Twitter dalintis Tinder nuotraukomis, kuriose būtų matomos kojinės. Tą daryti reikėtų naudojant groteles #TinderSuckMySocks.

Įkūrėjas Dimo Trifonov žadėjo kovoti su Tinder, kurią apkaltino „užtaisant branduolinį ginklą“ prieš jo įmonę, kurioje dirba tik 8 žmonės.

Kampanija jau sulaukė palaikymo tarp 3nder fanų, kurie talpino savo kojinių nuotraukas.

Tačiau Dimo Trifonov patvirtino, kad Tinder savininkės, kuri vertinama 2 milijardais svarų, galia gali būti per daug didelė. Todėl jis neatmeta ir minties, kad tai gali privesti jo kompaniją iki bankroto, tačiau jis pasiryžęs kovoti, nes tai nėra klausimas apie pinigus, o apie tai, kas yra teisinga, o kas – ne.

Tinder kaltinimai remiasi panašiu programėlių pavadinimo tarimu. Tinder teisininkai taip pat atkreipė dėmesį į interviu New York Post, kuriame Dino Trifonov patvirtino tarimo panašumą.

Tačiau 3nder įkūrėjas teigia, kad tarimo panašumai skiriasi skirtingose šalyse ir suabejojo Tinder galimybe apsaugoti autorinėmis teisėmis esamą žodį raidžių kombinaciją. Jis taip pat teigė, kad Tinder pavadinimas turi daug panašumų į pažinčių programėlės gėjams Grindr pavadinimą, kuri buvo įkurta anksčiau nei Tinder.

Tinder savo veiksmus pradėjo po to, kai 3nder augimas suaktyvėjo, kai per 2015 metus vartotojų skaičius išaugo 30%, o pajamos 980%. Taip pat yra planuoja Android programėlės versija, kuri leis išplėsti vartotojų ratą dar plačiau. Šis augimas prasidėjo iš karto po to, kai pernai kompanijai grėsė bankrotas, tačiau 500 tūkst. JAV dolerių investicija leido grįžti į augimo kelią.

Šaltinis: The Guardian

 

Kaip poros šnipinėja antrųjų pusių pažinčių paieškas?

Technologijos palengvino neištikimybę. Tokios programėlės kaip Tinder, Bumble ar Grindr suteikia niekada nesibaigiančius potencialių pažinčių pasiūlymus, o slaptažodžiais apsaugoti telefonai užtikrina, kad žinutės apie neteisėtus vakarienės planus niekas nesužinos. Tačiau technologijos taip pat padidino tikimybę sugauti neištikimą partnerį naudojant įvairias svetaines ar programėles, kurios gali aptikti neištikimybės pėdsakus.

Slaptos paslaugos, tokios kaip Swipebuster, kurios leidžia pavydiems mylimiesiems sekti mylimojo veiksmus be jų žinios, yra prieštaringos. Į šią kategoriją patenka tiek svetainės, kurios naudoja viešus duomenis, tiek šnipinėjimo programos, tokios kaip FlexiSPY ir mSpy, kurios jas įdiegus, suteikia galimybę nuotoliniu būdu stebėti kito asmens telefoną. Taip pat egzistuoja ir labiau etiškos programėlės, tokios kaip Couple Tracker ir mCouple, kurios partneriams susitarus suteikia galimybę prisijungti prie žinučių, skambučių, Facebook veiksmų ir GPS vietovės duomenų.

Papildomai galima rasti įvairių įrenginių, tokių kaip dūmų detektoriuose paslėptos slaptos kameros ar čiužiniai, kuriuose įmontuoti judesio davikliai, fiksuojantys įtartinus judesius. Šios technologijos gali patvirtinti įtarimus, bet tuo pačiu jie gali pakurstyti paranoją ir apsunkinti pasitikėjimo atkūrimą santykiuose.

Poros šniukštinėja savo partnerius, ne todėl, kad jie yra neetiški monstrai. Jie šniukštinėja, nes nori gauti apčiuopiamą savo įtarimų patvirtinimą. Bet kuris santykių ekspertas ar geras draugas jums patars, kad geriau yra pasikalbėti ir išsiaiškinti su partneriu, o ne diegti programėlę, kuri seką jų buvimo vietą. Tačiau jei atsakymas į klausimą „ar tu esi man neištikimas?“ yra „ne“, tai gali būti sunku priimti paneigimą. Abejonės gali būti tokios pat galingos, kaip ir neabejotinas faktas.

Slaptos stebėjimo technologijos taip pat ir teisiškai gana prieštaringos. Kadangi Swipebuster naudoja viešus duomenis, svetainė yra teisėta, bet daug kur yra nelegalu sekti svetimą įrenginį be vartotojo sutikimo. Dauguma šnipinėjimo kompanijų tvirtina, kad jų produktai yra sukurti legaliems tikslams stebėti vaikus ar įmonių darbuotojus, tačiau jų svetainės taip pat reklamuojamos ir nepasitikintiems savo partneriais vyrams ar žmonoms.

Iš kitos pusės, sekimo programėlės, kurias poros bendru sutarimu sutinka naudoti, gali būti tiek legalius, tiek naudingos tam tikrais atvejais. Visiškas skaidrumas gali būti efektyvus sprendžiant ankstesnių romanų pasekmes, kai dingęs pasitikėjimas vienam kitu.

Šaltinis: The Guardian

 

Grindr saugumo pažeidimai leidžia matyti jūsų vietą

Grindr pažinčių programėlė

Homoseksualiems ir biseksualiems vyrams skirta pažinčių programėlės Grindr kūrėjai susiduria su kaltinimais, kad dėl sistemos klaidos galima sužinoti vartotojų faktinę vietą. Grindr teigia, kad vietovės identifikavimas nėra sistemos klaida, o jos funkcija. Programėlės vartotojai turėtų matyti, kad vartotojas yra „1000 pėdų“ atstumu, tačiau neturi rodyti krypties. Dėl sistemos klaidos, pasinaudojus trianguliacija galima nustatyti tikslią vartotojo vietą 100 pėdų atstumu, o tai kelia privatumo pažeidimus ir galbūt pavojų jos vartotojams.

Šaltinis: America Blog